joga dla początkujących

Najlepsze aplikacje do jogi

Popularność jogi w ostatnich latach bardzo wzrosła. Jest to aktywność lansowana przez influencerki na Instagramie. Praktykuje ją coraz więcej ludzi. Nic więc dziwnego, że pojawiło się bardzo dużo ciekawych aplikacji mobilnych, dedykowanych tym, którzy praktykują jogę. Dowiedz się, z jakimi aplikacjami warto się zapoznać. 

Joga – od czego zacząć? 

Kiedy jest się początkującym, rozmaitość pozycji w jodze, może nieco przytłoczyć. Na początku należy więc zdecydować, czy chcemy uczęszczać na zajęcia jogi w grupie, czy uprawiać ją samodzielnie w domowym zaciszu. Warto jednak wybrać się na parę zajęć i praktykować jogę pod okiem trenera, który wskaże nam nieprawidłowości w przyjmowanych pozycji, a tym samym zmniejszy ryzyko wystąpienia kontuzji. W prawidłowej praktyce Jogi pomogą nam aplikacje mobile. Obecnie na rynku jest wiele dostępnych apek, które zawierają zestaw asan do jogi. Przyjrzeliśmy się wybranym z nich. 

Daily Yoga

Nie bez powodu aplikacja Daily Yog znajduje się najwyżej w naszym zestawieniu. Według naszej opinii jest to najlepsza aplikacji do ćwiczenia jogi dostępna w sklepach Google Play i App Store. Z aplikacji Daily Yog możemy korzystać, rejestrując się w aplikacji lub poprzez zalogowanie się z kontem Facebook. W aplikacji znajdziemy wiele pełnych treningów oraz różnej długości sesje tematyczne w postaci filmów. Wideo są nagrywane w świetnej jakości, dzięki czemu nawet początkujący będzie potrafił zachować prawidłowe pozycje w jodze. Programy są zróżnicowane pod kątem stopnia zaawansowania oraz długości. W darmowej wersji aplikacji Daily Yog mamy dostęp do programu 12 dni z jogą dla początkujących. To, co wyróżnia aplikację Daily Yoga spośród innych apek to dostęp do specjalnej playlisty z przygotowaną muzyką do ćwiczeń. Aplikacja daje możliwość zawierania nowych internetowych znajomości, możemy bowiem dodawać swoich znajomych i porównywać z nimi nasze osiągnięcia. A to nie jedyna funkcja społecznościowa. Aplikacja rozdaje również odznaki za wykonane sesje. Użytkownik ma możliwość również dodawania komentarzy i śledzenia aktywności innych. 

Yogaia: Yoga & Meditation

Czy Ty również odczuwasz największą motywację do ćwiczeń podczas sesji grupowych? Umówienie się na jogę na konkretną godzinę jest czymś, co wykształca w Twoim życiu dobre nawyki. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na to, żeby wyskoczyć na zajęcia grupowe do studia, dołącz do treningów online w Yogaia: Yoga & Meditation. Prowadzący zajęcia online na bieżąco Cię obserwuje i wspiera, a także w razie potrzeby koryguje Twoją postawę. 

Keep Yoga

Osoby, które poszukują funkcjonalnego programu do ćwiczeń jogi zadowolą się aplikacją Keep Yoga. Warto jest pobrać ją na telefon i przetestować. W aplikacji znajdziemy kilkadziesiąt treningów podzielonych ze względu na poziom trudności. Mamy do wybor ćwiczenia relaksacyjne, intensywne, dla wzmocnienia naszego kręgosłupa. Ćwicząc razem z aplikacją kontrolujemy czas, jaki mamy na wykonanie danej asany. Użytkownik aplikacji może zaznaczyć ćwiczenia, do których chce wrócić później. Wykonane zadania są podsumowane w naszych statystykach. Ponadto możemy ustawić przypomnienia, które zmotywują nas do regularnych treningów. Aplikacja występuje również w wersji premium, gdzie użytkownik ma dostęp do większej ilości ćwiczeń. Apkę pobrać można zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym Android, jak i iOS.

Zalety uprawiania jogi

W tym miejscu warto wspomnieć o pozytywnych aspektach uprawiania jogi. Praktykując jogę regularnie możemy spodziewać się szeregu korzyści. Joga pozwala nam się psychicznie zregenerować, utrzymać równowagę psychiczną. Dzięki niej uczymy się, jak lepiej radzić sobie ze stresem, jak utrzymać spokój ducha. Joga jest więc doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy spędzają dziennie 8 godzin w pozycji siedzącej. Poprawia postawę naszego ciała, wzmacnia kręgosłup oraz rozciąga mięśnie przykręgosłupowe. Siedzący tryb życia naraża nas na wystąpieniu wielu schorzeń kręgosłupa, warto więc raz na jakiś czas wykonać parę pozycji w jodze, czyli przejść do kolejnych asan.

Najnowsze artykuły

cwiczenia fizyczne

Aplikacje do ćwiczeń w domu

Zamknięcie siłowni na kilka miesięcy spowodowane wybuchem pandemii koronawirusa nie powinno spowodować przerwy w naszych treningach. Jak zadbać o swoją sylwetkę w domu? Sprawdź polecane

Czytaj więcej »
joga dla początkujących

Najlepsze aplikacje do jogi

Popularność jogi w ostatnich latach bardzo wzrosła. Jest to aktywność lansowana przez influencerki na Instagramie. Praktykuje ją coraz więcej ludzi. Nic więc dziwnego, że pojawiło

Czytaj więcej »