cwiczenia fizyczne

Aplikacje do ćwiczeń w domu

Zamknięcie siłowni na kilka miesięcy spowodowane wybuchem pandemii koronawirusa nie powinno spowodować przerwy w naszych treningach. Jak zadbać o swoją sylwetkę w domu? Sprawdź polecane przez nas aplikacje do ćwiczeń w domu.

Diet & Training by Ann

Anna Lewandowska jest obecnie w Polsce najbardziej popularną trenerką. Wielu wyczekiwało pojawiania się jej autorskiej aplikacji w sklepach Google Play i App Store. Zaznaczamy, że jest to aplikacja, do której dostęp jest niestety płatny. Podczas zakupu apki mamy możliwość wyboru pomiędzy dostępem tylko do ćwiczeń a pakietem łączącym ćwiczenia i plan diety. Dostęp otrzymujemy na określony czas – miesiąc, dwa lub trzy. Aplikacja zawiera 23 programy treningowe i ponad tysiąc ćwiczeń o różnych poziomach trudności. Ćwiczenia można ściągać na pamięć urządzenia, co pozwala nam na zrobienie treningu, nawet kiedy nie mamy dostępu do internetu. Przy wykupieniu opcji z dietą, dostajemy dostęp do dokładnie rozpisanego planu dietetycznego, uwzględniającego indywidualne potrzeby użytkownika. W dotrzymaniu diety pomoże nam interaktywna lista zakupów. Możemy skorzystać również ze wsparcia dietetyków online.

Nike+ Training Club

Nike przygotowało darmową aplikację, w której ma się dostęp do ponad 100 treningów. Nike+ Training Club jest dostępne w Google Play oraz App Store. Aplikacja jest dedykowana osobom, które dopiero zaczynają ćwiczyć fizycznie i tym, którzy są zaawansowanymi gym freakami. Ćwiczenia mają więc różny stopień zaawansowania. Początkujący docenią klipy instruktażowe, gdzie trenerzy dokładnie tłumaczą, jak powinno się wykonywać dane ćwiczenie. Dla użytkowników, którzy nie chcą korzystać z gotowych zestawów ćwiczeń, Nike przewidziało opcję ustalania swoich autorskich zestawów. Treningi mogą być również dopasowane do tego, co wybierzesz za swój cel. Aby lepiej monitorować swoje postępy oraz planować następne treningi, możecie śledzić swoją historię przebytych treningów. 

Sweat: Kayla Itsines Fitness

Australijka Kayli Itsines jest jedną z najbardziej znanych trenerek na świecie. Jej profil na Instagramie obserwuje obecnie 12,6 mln followersów. W sieci zawrzało na wieść o tym, że Kayli zamierza wypuścić swoją aplikację mobilną z treningami prowadzonymi przez nią samą i inne trenerki. Każdy użytkownik aplikacji może dopasować ćwiczenia, jakie będzie wykonywał, do swoich celów oraz miejsca ich wykonywania. Kayli Itsines proponuje nam zarówno ćwiczenia, które swobodnie możemy wykonywać w domu, korzystając jedynie z obciążenia własnego ciała, ale również treningi z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, dostępnego tylko i wyłącznie na siłowniach i klubach fitness. Wszystkie ćwiczenia są bardzo dokładnie opisane i omówione, tak, aby wykonywać je z należytą starannością. Przypominamy, że zła postawa podczas wykonywanie niektórych ćwiczeń może doprowadzić do poważnych kontuzji, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią technikę ćwiczeń. Aplikacja Sweat: Kayla Itsines Fitness zawiera nie tylko plany treningowe wraz z opisem ćwiczeń, ale również propozycje planów żywieniowych.

Treningi online zyskały na znaczeniu podczas koronawirusa

Jeśli byłeś prowadzony przez trenera personalnego, zapytaj go o możliwość umawiania się na treningi online. Taka forma przeprowadzania treningów zyskała na popularności w trakcie pandemii. Trenerzy umawiają się ze swoimi podopiecznymi na wybranej platformie typu Skype lub Zoom i ćwiczą razem z nimi na odległość. W internecie znajdziesz również wiele wideo transmisji treningów organizowanych przez trenerów personalnych. 

Domowy trening – podsumowanie

Trening w domu to dobry sposób na podtrzymanie naszej formy. Szkoda, by pandemia koronawirusa miała negatywny wpływ na to, co udało nam się wypracować przez wiele miesięcy, a nawet lat. Warto poświęcić 2-3 godziny na trening w swoim mieszkaniu, który wykonamy bez specjalnego sprzętu. Specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń, jak np. hantle, gumy treningowe, dysk do balansu, czy obciążniki na kostki z pewnością urozmaici nasze ćwiczenia. Kiedy jednak nie mamy do niego dostępu, powinna wystarczyć masa naszego ciała. 

Najnowsze artykuły

cwiczenia fizyczne

Aplikacje do ćwiczeń w domu

Zamknięcie siłowni na kilka miesięcy spowodowane wybuchem pandemii koronawirusa nie powinno spowodować przerwy w naszych treningach. Jak zadbać o swoją sylwetkę w domu? Sprawdź polecane

Czytaj więcej »
joga dla początkujących

Najlepsze aplikacje do jogi

Popularność jogi w ostatnich latach bardzo wzrosła. Jest to aktywność lansowana przez influencerki na Instagramie. Praktykuje ją coraz więcej ludzi. Nic więc dziwnego, że pojawiło

Czytaj więcej »