27.07 Ekstraklasa – Lechia Gdańsk vs Śląsk Wrocław – Najlepsi polscy bukmacherzy typują drugą kolejkę Ekstraklasy

Lechia podejmuje u siebie Śląsk – co na to bukmacherzy

Polskie strony bukmacherskie bardzo pilnie śledzą i analizują wydarzenia Ekstraklasy. W obecnym sezonie drużynami, które mają bardzo wiele do udowodnienia po kiepskim zeszłym sezonie, są między innymi wielkie kluby z Wrocławia i Gdańska. Śląsk 27 lipca w ramach drugiej kolejki Ekstraklasy przyjedzie na stadion Lechii Gdańsk i będzie to mecz o wyjątkowym ciężarze gatunkowym – zarówno dla przyjezdnych jak i gospodarza liczą się od samego początku tylko trzy punkty. Ambicje zarówno nad morzem jak i na Śląsku są identyczne – awans do europejskich pucharów w tym roku. Bukmacherzy w Polsce nie podzielają jednak tego optymizmu w Gdańsku ani Wrocławiu i mają ku temu rozliczne powody.

Śląsk jest w procesie stałej przebudowy i organizacyjnie oraz finansowo klub ten ma stale różnego rodzaju perypetie, a oczywistym wyzwaniem jest także przekonanie środowiska kibicowskiego, aby w liczniejszym gronie wspierało wrocławski klub. W Gdańsku rozczarowanie wiernych kibiców Lechii postawą piłkarzy i klubu jest powszechne, więc tam presja oczekiwań całego Gdańska jest trudna do udźwignięcia dla kolejnych trenerów, menadżerów i dyrektorów sportowych. W takich warunkach trudno jest budować silne i stabilnie grające zespoły.

Strony bukmacherskie wyceniają szanse gospodarzy

Na początku nowego sezonu to takie detale jak przewaga własnego boiska lub po prostu świeżość fizyczna w stosunku do rywala, który miał dłuższe lub intensywniejsze ćwiczenia siłowe, mogą decydować. Wiedzą o tym zakłady bukmacherskie, które nieznacznie wskazują swoimi kursami na przewagę Lechii Gdańsk. Kadra obydwu zespołów pod względem jakości piłkarskiej wydaje się zbliżona, podobnie jak przepracowany okres przygotowawczy.

Dlatego kurs nieznacznie faworyzuje Lechię – na większości stron oscyluje on blisko granicy 2.00. Remis nie byłby zaskoczeniem i większość bukmacherów wypłaca za taki typ kurs w przedziale od 2.50 do 3.00. Zwycięstwo gości w meczu 27 lipca oceniane jest przez te same strony bukmacherskie na 3.00-3.50.

Autor: DG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *